Σε έναν από τους πιο πολυσύχναστους δρόμους της πόλης μας υπάρχει ένας ετοιμόρροπος πλινθόκτιστος τοίχος. Ποιος θα είναι ο “τυχερός” που θα φάει στο κεφάλι το ντουβάρι του Μουσείου στην οδό Μιχάλων, που καταρρέει σταδιακά χωρίς να δίνει κανείς σημασία; Από το συγκεκριμένο σημείο καθημερινά διέρχονται περαστικοί και μαθητές του δημοτικού, του ΕΠΑΛ και του Πανεπιστημίου της περιοχής, οι οποίοι κινδυνεύουν. Δεν έχει πέσει στην αντίληψη κανενός αρμόδιου αυτός ο κίνδυνος; Κάποιος δεν θα πρέπει κάποια στιγμή, πριν συμβεί κάποιο ατύχημα, να μεριμνήσει;
Ετοιμόρροπος τοίχος αποτελεί απειλή για τους περαστικούς – Ποιος θα είναι ο τυχερός;
![](https://diafaneia.eu/wp-content/uploads/2019/10/Ετοιμόρροπος-τοίχος-αποτελεί-απειλή-για-τους-περαστικούς-στην-οδό-Μιχάλων.jpg)