Ο Δήμαρχος Χίου κ. Σταμάτης Κάρμαντζης συναντήθηκε με τον Χιώτη αθλητή, Ισίδωρο Κάργατζη, ο οποίος συμμετείχε στον πρόσφατο ορεινό αγώνα Everest Trail Race υπεραπόστασης 170 χιλιομέτρων και 26000μ. συνολικής θετικής υψομετρικής που πραγματοποιείται σε 6 Ετάπ. Μαζί του στο ταξίδι η σημαία του Δήμου Χίου ως σύμβολο του νησιού μας και δύναμη για τον αθλητή μέχρι τον τερματισμό του. Όπως ανέφερε ο ίδιος στο Δήμαρχο η εμπειρία αυτή είναι μοναδική και ανεπανάληπτη για εκείνον καθώς είχε την ευκαιρία να εξελιχθεί ως αθλητής αλλά και να γνωρίσει εξέχουσες προσωπικότητες του διεθνούς αθλητισμού. Ο Δήμαρχος τον συνεχάρη για τις συνεχείς του προσπάθειες αλλά και τη θέρμη με την οποία αφιερώνεται στον αθλητισμό, ευχόμενος καλή και δημιουργική συνέχεια στους νέους του στόχους. Σε αυτό το πλαίσιο του απένειμε το επετειακό μετάλλιο του Δήμου για τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση.
Σχετικές δημοσιεύσεις
-
Συνεργάζεται η ΔΕΥΑ Χίου με την Περιφέρεια για την ανάπτυξη υδάτινων πόρων
Στις 24/07/2024 ημέρα Τέταρτη πραγματοποιήθηκε προγραμματισμένη συνάντηση με τον Πρόεδρο της ΔΕYΑΧ, κύριο Πρόδρομο Μανωλάκη, τον... -
Χειρόγραφες συνταγές θα προσφέρουν Ιατροί ως ένδειξη αντίστασης των νέων αποφάσεων του Υπουργείου Υγείας
Αδιανόητο φαίνεται το γεγονός της επίταξης των ιδιωτών γιατρών να καλύπτουν κενά στη στελέχωση του ΕΣΥ... -
Σε νέα σύνθεση η διοίκηση του Περιφερειακού Τμήματος Βορειοανατολικού Αιγαίου του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας
Η σύνθεση της νέας Διοίκησης του Περιφερειακού Τμήματος Βορειοανατολικού Αιγαίου του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας μετά την...