«Ο Δήμος Οινουσσών συγκεντρώνει συσκευασμένα τρόφιμα μακράς διάρκειας, φάρμακα και είδη προσωπικής υγιεινής καθώς και είδη ρουχισμού για να ενισχύσει τους κατοίκους των πληγεισών από τις πυρκαγιές περιοχών. Τα προσφερόμενα είδη πρέπει να συγκεντρωθούν στο Δήμο μέχρι τις 12 Αυγούστου. Η αποστολή θα γίνει σε συνεργασία με το Δήμο Χίου. Όσοι επιθυμούν να συνεισφέρουν οικονομικά θα πρέπει να καταθέσουν στο λογαριασμό του ΣΦΟ στην Εθνική Τράπεζα με την ένδειξη: Για πυρόπληκτους. Στη δύσκολη αυτή δοκιμασία των συνανθρώπων μας πρέπει και πάλι να δείξουμε την ανθρωπιά και την αλληλεγγύη μας. Σας ευχαριστούμε για τη στήριξη σας!» αναφέρει σε ανάρτησή του ο Δήμαρχος Οινουσσών, Γιώργος Δανιήλ.
Σχετικές δημοσιεύσεις
-
Οι απόφοιτοι των Οινουσσών συνεχίζουν στην ασφαλή ρότα της θάλασσας
Σημαντικές επιτυχίες του Ναυτικού ΕΠΑΛ Οινουσσών, αλλά και των Λυκ. Τάξεων σηματοδότησε η χθεσινή ανακοίνωση από... -
Συνεργάζεται η ΔΕΥΑ Χίου με την Περιφέρεια για την ανάπτυξη υδάτινων πόρων
Στις 24/07/2024 ημέρα Τέταρτη πραγματοποιήθηκε προγραμματισμένη συνάντηση με τον Πρόεδρο της ΔΕYΑΧ, κύριο Πρόδρομο Μανωλάκη, τον... -
10η γιορτή μαστίχας στο Πυργί
Την Παρασκευή 9 Αυγούστου 2024 και ώρα 19:00, θα πραγματοποιηθεί η 10η γιορτή Μαστίχας, που αυτή...