Τεράστια νίκη του ΦΟΒ εκτός έδρας για το Πρωτάθλημα  Γ  ΄ Εθνικής  Μπάσκετ ανδρών

Μια τεράστιας σημασίας νίκη από κάθε άποψη πήρε ο ΦΟ Βροντάδου, ο οποίος με ένα εξαιρετικό  δεύτερο ημίχρονο  γύρισε την κατάσταση στο Μοσχάτο και κέρδισε την Ελευθερία Μοσχάτου με 93-87, φτάνοντας τις 6 νίκες στο πρωτάθλημα και κατακτώντας την  9η θέση του Εθνικού Πρωταθλήματος Γ  ΄ Εθνικής  με βαθμολογία 20 (6-8) σε 15 αγώνες.

Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 30 – 22 υπέρ του Μοσχάτου. Το ημίχρονο έληξε με 55 – 44  και πάλι υπέρ των γηπεδούχων,  με την διαιτησία να «παίζει έδρα» 70 – 30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο έγινε η μεγάλη ανατροπή και ο ΦΟΒ προηγήθηκε 69 – 77 και τελικά με μια ψυχωμένη υπερπροσπάθεια των παικτών αλλά και την τακτική του προπονητικού team, πήρε την πολυπόθητη μεγάλη νίκη με το τελικό 87 – 93.

Επόμενη αγωνιστική η 16η, την Κυριακή  5 Φεβρουαρίου με τον ΦΟΒ να υποδέχεται την Α.Ο.  Ένωση Αττάλου Καλύμνου.