![](https://diafaneia.eu/wp-content/uploads/2023/08/%CE%92%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%82-Market.jpg)
Συνάντηση με τον Πρόεδρο της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος, κ. Κυριάκο Γιαννόπουλο, πραγματοποίησε ο Αντιπεριφερειάρχης Χίου κ. Παντελής Βρουλής. Παρόντες στη συνάντηση ήταν το μέλος της ομοσπονδίας, αλλά και ταμίας της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Τεχνικής Κολύμβησης (CMAS)κ. Ηλίας Ξιάρχος, ο Διευθυντής της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας, κ. Γεώργιος Χριστοφοράτος και η Γ.Γ. Αθλητικού Ομίλου Αιγαίου κα Τσιλίμη Μαρία. Στη συνάντηση συζητήθηκε η διοργάνωση του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Τεχνικής Κολύμβησης Νέων -Νεανίδων που θα πραγματοποιηθεί το 2025 στη Χίο. Ο Αντιπεριφερειάρχης Χίου τόνισε ότι οι νέοι του νησιού έχουν παράδοση και διακρίσεις στην κολύμβηση και η Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου, θα σταθεί αρωγός στη διοργάνωση του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος στη Χίο καθώς είναι μια μεγάλη ευκαιρία παγκόσμιας προβολής του νησιού μας.