![](https://diafaneia.eu/wp-content/uploads/2023/08/%CE%92%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%82-Market.jpg)
Σε δήλωσή του ο δήμαρχος Ηρωικής Νήσου Ψαρών κ. Κωνσταντίνος Βρατσάνος ενημέρωσε ότι ο δήμος προχώρησε σε υπογραφή συμφωνητικού για την εκμίσθωση και επαναλειτουργία του κτιρίου ΣΠΙΤΑΛΙΑ ως χώρος εστίασης : “Με τη χθεσινή υπογραφή του συμφωνητικού ολοκληρώθηκαν από το δήμο μας οι διαδικασίες εκμίσθωσης του ιστορικού και εμβληματικού δημοτικού κτιρίου ΣΠΙΤΑΛΙΑ σε ντόπιο επιχειρηματία. Η επαναλειτουργία των ΣΠΙΤΑΛΙΩΝ ως εστιατόριο-καφέ-αναψυκτήριο θα προσδώσει υπεραξία και θα εμπλουτίσει στο έπακρο το τουριστικό προϊόν του νησιού μας. Ευχόμαστε από καρδιάς καλές δουλειές και πολλές επαγγελματικές επιτυχίες στον νέο μας μισθωτή!”