![](https://diafaneia.eu/wp-content/uploads/2023/08/%CE%92%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%82-Market.jpg)
Σε ένα πολύ όμορφο μουσικό ταξίδι συμμετείχε ο Σύλλογος ” Χιοι Εν Χορω” με τμήμα της Χορωδίας του, στις 27 Απριλίου 2024, μετά από πρόσκληση του Φιλοπροόδου Ομίλου Καρδαμύλων.
Παράλληλα, συμμετείχε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Λαγκάδας “Η Κυδιάντα ” καθώς και το Εκπολιτιστικό Σωματείο Καλλιμασιάς ” Η Πρόοδος”.
Όλη η εκδήλωση περιείχε ένα κλίμα ευγενής άμιλλας όπου η μία χορωδία χειροκροτούσε, στήριζε και εμψύχωνε την άλλη, κατά της διαδικασία παρουσίασης των κομματιών της.
Ο Φιλοπρόοδος Όμιλος Καρδαμύλων και τα μέλη του όπως, πάντα φιλόξενος έκαναν την διαμονή ξεχωριστή και ευχάριστη.