![](https://diafaneia.eu/wp-content/uploads/2023/08/%CE%92%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%82-Market.jpg)
Ο Δήμαρχος Οινουσσών Γ. Δανιήλ καλεί τους κατοίκους του Δήμου Οινουσσών να παρακολουθήσουν την παρουσίαση για την ενημέρωση και την αντιμετώπιση της παιδικής παχυσαρκίας, η οποία θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 26 Απριλίου και ώρα 18:00 μ.μ στην αίθουσα της “Μαρίας Π. Λαιμού”. Η παρουσίαση θα τελεσθεί από τον ενδοκρινολόγο κ. Παναγιώτη Μοσχούρη. τον διατροφολόγο κ. Περίανδρο Πάμπαλο και τον παιδοψυχίατρο κ. Γεώργιο Μπουρού. Η είσοδος είναι ελεύθερη. Ο Δήμαρχος Οινουσσών κ. Δανιήλ συγκεκριμένα τονίζει, πως η παχυσαρκία αποτελεί ένα πρόβλημα που η ελληνική οικογένεια το αντιμετωπίζει σε μεγάλο βαθμό, καθώς και θα έπρεπε πως ζήτημα να μας απασχολεί όλους.