![](https://diafaneia.eu/wp-content/uploads/2023/08/%CE%92%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%82-Market.jpg)
Τα έργα της Δημοτικής Πινακοθήκης Χίου, θα μεταφερθούν στο νέο κτίριο της Οικονομικής Υπηρεσίας Χίου. Μέχρι σήμερα τα έργα αυτά στεγάζονται στα υπόγεια της Δημοτικής Πινακοθήκης, τα οποία κρίθηκαν ακατάλληλα. Ο αντιδήμαρχος Παντελής Καμπούρης, κάνει λόγο για το γεγονός ότι, η έγκριση των χώρων αυτών, θα εξοικονομήσει χρήματα, αφού δε θα δοθούν για την ενοικίαση νέου, έτσι θα καταβληθούν για επισκευές στο θέατρο Καστρομηνά.