![](https://diafaneia.eu/wp-content/uploads/2023/08/%CE%92%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%82-Market.jpg)
Ο Βουλευτής Χίου Νότης Μηταράκης συναντήθηκε με τον Πέτρο Μπελέρη, γιο του υποψήφιου Ευρωβουλευτή με τη Νέα Δημοκρατία Φρέντυ Μπελέρη.
Μετά το πέρας της συνάντησης ο κ. Μηταράκης δήλωσε:
«Συναντήθηκα με τον Πέτρο Μπελέρη, γιο του Φρέντυ Μπελέρη, υποψήφιου Ευρωβουλευτή με τη Νέα Δημοκρατία. Η υποψηφιότητα του Φρέντυ δεν είναι προσωπική, συμβολίζει αγώνες του απανταχού Ελληνισμού για ίσα δικαιώματα και δικαιοσύνη. Λυπηρό στην Ευρώπη σήμερα να πρέπει να υποστηρίζει την υποψηφιότητα ο γιος, καθώς ο πατέρας άδικα κρατείται, κατά παράβαση των αξιών του κράτους δικαίου. Υποψηφιότητα που στηρίζουμε όλοι. Κάλεσα τον Πέτρο να μας επισκεφτεί στη Χίο, σύντομα ελπίζω να έρθει και ο Φρέντυ.»