![](https://diafaneia.eu/wp-content/uploads/2023/08/%CE%92%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%83%CF%83%CF%8C%CF%82-Market.jpg)
Στη Μυτιλήνη πρόκειται να ταξιδέψει το Σαββατοκύριακο 6-7 Απριλίου η Χορωδία Χίου, προκειμένου να πάρει μέρος στο 3ο Πανελλήνιο φεστιβάλ χορωδιών “Τίτος Ξηρέλλης” με πέντε τραγούδια, (το ένα χιώτικο από τον Ανάβατο), υπό τη διεύθυνση της μαέστρου Φαίδρας Γιαννέλου. Η συνάντηση με 22 άλλες χορωδίες από όλη την Ελλάδα αποτελεί εξαιρετική ευκαιρία για ανταλλαγή εμπειριών, εμπλουτισμό γνώσεων καθώς και προβολή της Χίου.